Víme, kde se vám bude líbit

Odpolední safari

Objevte krásu arabské pouště a tradiční beduínské zvyky. Objednejte si půldenní výlet na pouštní safari, kde zažijete skvělý, mírně adrenalinový zážitek, projedete se na velbloudovi a dozvíte se mnoho zajímavého o tradičním způsobu života v poušti.

více

Návštěva nejvyšší budovy světa Burj Khalifa

Kdo nenavštívil nejvyšší budovu světa Burj Khalifa, jako by v Dubaji nebyl. O vstupenky na vyhlídku At The Top či Sky Experience je obrovský zájem, a proto si své vsupenky rezervujte s dostatečným předstihem.

více

Plavání s delfíny v aquaparku hotelu Atlantis

Na zážitek z osobního setkání s tak charismatickými mořskými tvory, jakými delfíni bezpochyby jsou, rozhodně nezapomenete. Ať už si s delfíny budete hrát v mělké vodě nebo se s nimi dokonce potápět, odnesete si zážitek, na který dlouho nezapomenete. Za to vám ručíme.

více

Zábavní park Ferrari World

Užijte si celodenní vstup do zábavního parku Ferrari World v Abu Dhabi, komplexu, který je věnován nejznámější motoristické značce světa. Milovníci nádherných aut zde budou moci obdivovat nejen „běžná“ či závodní auta z dílny Ferrari, ale zažijí zde i mnoho zábavy.

více

Pouštní výlet na čtyřkolkách

Zažijte neopakovatelný zážitek z pouštního výletu na čtyřkolkách a objevte úžasná místa v poušti, kam se běžnými vozidly nedostanete. Všechny pouštní buginy patří mezi nejlepší ve své kategorii a nabízejí dostatek výkonu, abyste si jízdu náležitě užili a zažili dostatek zábavy.

více

Lyžování v Dubaji

Navštivte unikátní lyžařské centrum vybudované uprostřed pouště v komplexu, který na světě nemá obdoby. Krytý lyžařský areál Ski Dubai nabízí 5 různých svahů s různou obtížností, přičemž nejdelší sjezdovka měří úctyhodných 400 metrů.

více

Děti Dubaj milují!

Nabízí totiž celou řadu míst a atrakcí, na které vaše děti nikdy nezapomenou. Proto je toideální destinace pro rodinnou dovolenou, kde se děti určitě nebudou nudit..

Plavání s delfíny

Delfíni patří mezi nejkrásnější, nejinteligentnější a nejcharizmatičtější Na zážitek z osobního setkání s tak charismatickými mořskými tvory, jakými delfíni bezpochyby jsou, vaše děti rozhodně nezapomenou. Ti menší si mohou delfíny pohladit a hrát si s nimi v mělké vodě. Starší děti si pak mohou troufnout do vody hlubší a nechat se delfíny vozit po hladině.

více

Ferrari World

Užijte si celodenní vstup do zábavního parku Ferrari World v Abu Dhabi, komplexu, který je věnován nejznámější motoristické značce světa. Milovníci nádherných aut zde budou moci obdivovat nejen „běžná“ či závodní auta z dílny Ferrari, ale zažijí zde i mnoho zábavy.

více

Vodní parky

V Emirátech se nachází celá řada skvělých aquaparků, kde si užijete spoustu zábavy. Vezměte tam své děti a buďte si jisti, že nudit se rozhodně nebudou. Můžete si vybrat z celé škály vodních světů – Atlantis Aquaventure a Wild Wadi v Dubaji, Yas Waterworld v Abu Dhabi, Dreamland Aquapark v emirátu Umm Al Quwain nebo Iceland Aquapark v Ras Al Khaimah.

více

Tučňáci v Dubaji

Potkejte se s roztomilými tučňáky v Dubaji a nechte vaše děti si s nimi hrát. Budou z nich rozhodně nadšené. Ačkoliv tučňáci normálně žijí za polárním kruhem, Dubai Snow Park pro ně vybudoval speciální zázemí, kde se mohou cítit jako doma.

více

Zábavní park IMG Worlds of Adventure

Nejnovějším přírůstkem mezi dubajské atrakce je největší krytý zábavní park na světě, věnovaný známým komiksovým superhrdinům, animovaným postavičkám a dinosaurům. Můžete se prohánět na horské dráze, absolvovat adrenalinové zážitky nebo objevovat nejzajímavější dinosaury z Jurského parku.

více

Co se vám bude hodit

Jazyk

Úředním jazykem ve Spojených arabských emirátech je arabština. Naprosto všude se pak domluvíte se základní znalostí angličtiny. Pro většinu lidí, s nimiž se setkáte je angličtina rovněž cizí jazyk, takže není potřeba mít v tomto směru žádné zábrany. Pokud anglicky nerozumíte vůbec, dejte nám vědět a my se o vás postaráme.

Bezpečnost

Emiráty patří mezi nejbezpečnější destinace na světě a úroveň kriminality je velmi nízká. Bez obav můžete využívat hromadnou dopravu, služeb taxi nebo se jen tak procházet městem a to i v noci.

Lidé

Většinu více než devítimilionové populace Emirátů tvoří cizinci a jedná se tak o jednu z nejvíce kosmopolitních zemí světa. Pro zajímavost - podle statistik z roku 2015 v SAE dlouhodobě žije 202 různých národností, což je více než členů OSN (193 členů).

Oficiálním státním náboženstvím je Islám, které se však v SAE nevyskytuje v tak striktní formě jako v některých okolních zemích. Doporučujeme však respektovat místní nařízení a zvyky (např. zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, nenosit vyzývavé oblečení, nelíbat se na veřejnosti, apod.)

Zdravotnictví

Zdravotnictví v SAE je na poměrně dobré úrovni. Většina klinik, nemocnic a zdravotnických zařízení je soukromá. Ceny za zdravotní služby jsou ve srovnání s ČR velmi vysoké a neexistují žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR. Proto všem turistům doporučujeme, aby před cestou uzavřeli dostatečné zdravotní pojištění na celou dobu cesty. Při cestě do SAE není potřeba povinně podstoupt žádné očkování.

Měna a peníze

Oficiální měnou Emirátů je arabský dirham (AED), který se dále dělí na 100 filsů. Dirham je pevně zafixován ke kurzu amerického dolaru, takže se jeho cena vůči koruně pohybuje shodně s dolarem. Směnný kurz 1 AED se pohybuje okolo 6,60 Kč. Před cestou doporučujeme si aktuální kurz zkontrolovat on-line.

Prakticky ve všech hotelích, restauracích a obchodem můžete k placení využít platební karty (zpravidla MasterCard nebo VISA), které jsou běžně akceptovány. Nicméně doporučujeme mít k dispozici i určitý obnos v hotovosti. Nejvýhodnější je si dovézt americké dolary a směnit si pouze nezbytnou částku. Rozdíl mezi nákupem a prodejem amerického dolaru je minimální, takže nevyužitou hotovost můžete při odletu jednoduše směnit.

Jídlo a pití

Hygiena je v celé zemi na špičkové úrovni, a proto nemusíte mít obavu s konzumace jídla v restauracích. Díky kosmopolitnímu složení obyvatel zde najdete tradiční kuchyně z celého světa. K těm nejoblíbenějším patří arabská, indická, pákistánská, čínská, thajská, japonská či italská. Voda z kohoutku je zdravotně nezávadná, ale k pití doporučujeme vodu balenou.

Přestože jsou SAE muslimskou zemí, jsou nákup a konzumace alkoholu cizincům povoleny. Alkohol je však běžně podáván v hotelových restauracích, které mají patřičnou licenci. Za žádných okolností se alkohol nesmí konzumovat na veřejnosti. Upozorňujeme, že každý emirát má v otázce tolerance k alkoholu jiná pravidla – zatímco emiráty Ajman, Umm Al Quwain či Dubaj mají k alkoholu tolerantnější přístup, v emirátu Sharjah je držení a konzumace alkoholu přísně zakázáno.

Oblečení

Kultura oblékání v Emirátech vychází z náboženství. Místní obyvatelé většinou nosí tradiční oděvy – muži zpravidla bývají odění v bílé kanduře (či dishdashi), siluetu žen pak zakrývá černá abaja, vlasy pak mají ženy zakryté tzv. hidžábem. Cizinci a turisté tyto tradiční oděvy nosit nemusejí. Nicméně doporučujeme oblékat se elegantně a mít zakrytá ramena a kolena. Na plážích a v aquaparcích je možné používat běžné plavky. Opalování bez plavek je striktně zakázáno.

Místní doprava

Hromadná doprava není v Emirátech tak rozšířená jako např. v Evropě a není vhodné na ni moc spoléhat. V tomto směru má nejlepší síť hromadné dopravy emirát Dubaj, kde najdete metro, tramvaje a mnoho autobusových linek. Spojení mezi emiráty však příliš efektivní není. Alternativou je proto možnost využití taxi nebo soukromé přepravy. Cena za přepravu taxíky poměrně nízká.

Počasí

Podnebí v Emirátech je subtropické a suché. Proto je po většinu roku počasí bez dešťových srážek. Ty se občas vyskytují v zimních měsících. Denní teploty ani v zimě zpravidla neklesají pod 23 stupňů Celsia, v létě však běžně překračují značku 45°C. Nejlepším obdobím pro návštěvu Emirátů je proto říjen až květen.